Okul

Çalışırım Allah’ın Yardımına Güvenirim ve Başarırım Kompozisyon

Çalışan emek veren insanın en büyük yardımcılarından biri Allah’tır. Onun inancı doğrultusunda rabbimden yardım talebinde bulunur. İşlerinin rast giderek başarıya ulaşması için kendi çabasının yanı sıra Allah’a inanmasıdır. Kullarını seven onlara hoşgörü ile bakan rabbimiz her zaman yardımcısı olur.

Azimle çalışan insanın iş hayatında başarılı olmasına kesin gözle bakılır. İşine sıkı sıkıya bağlı insan kendisini önemli bir yerde görür oraya yükselir. Başaracağına inanmıştır, attığı adımlara güvenerek işini zamanında yetiştirir aksatmadan devam eder. Kazanması için fazla bir şey yapmasına gerek kalmaz. Bilir ki kendisi önemli yerlere geleceğini o denli hareket eder. Allah istedikten sonra her şeyin olacağını bilir, inancı tam ve kendisini önemli bir yerde görür. Allah’ın yardımıyla birlikte uzaklara dahi ulaşır. Bilirler ki Allah daima doğrunun yanında olur, ona destek çıkar ve işini başarıya götürür.

Allah’ın izni ile her şey olacağını düşünmek aslında erdemliktir. Allah yolunda yapılacak hareketleri düşünecek olursak kazanç sağlar önemli yerlerde görürüz kendimizi. İyi yürekli insanlar işlerini severek yaparlar, sahtekarlıktan uzak durarak hakkıyla yapıp helal kazançlarında en büyük yardımcıları Allah’tır. İnanmak beraberinde başarıyı getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu