Okul

Sigortanın Önemi Nedir

Sigorta, ücret karşılığında kendisinin ve sahip olduklarının yasal anlamda zarar görmesi durumunda zararın telafi edilmesi için yapılan antlaşmadır. Sigorta yapılan herhangi bir şeyin zarar gördüğü zaman masrafları, giderleri karşılanır. Genel olarak sigortalar devlet ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Devlet ile yapılan sigortalar sosyal güvenlik kuruluşları doğrultusunda yapılmaktadır. Sektörsel olarak özel sigorta şirketleri hizmet vererek kendi bütçelerinden giderlerini sağlamaktadır.

Sigorta geleceğimizi korur, rahat yaşamamıza imkan sağlar. Endişeleri ortadan kaldırarak gelecek daha güvenli gelir. Sahip olduğumuz en değerli varlığımız olan sağlığımız başta olmak üzere değerli eşyalarımızı sigortalatmalıyız.

Kendimiz ve geleceğimiz için bir şeyler yapmak istersek sigorta olmalıdır. Biz olmasaydık ailemizin zorda kalacağını da düşünmeliyiz. Onlara gelecekte daha rahat hayat sunabilmek için hayat sigortamız olmalı. Başımıza bir şeyin gelmesi ile geleceğimizi korumalı sahip çıkmalıyız. Eşimizin, çocuklarımızın zorda kalmasını kimse içten dilemez. Biz bunu önleyebiliriz, bunları yapmak için aylık veya yıllık sigorta ödemesi yapılmalıdır. Ödemelerimiz olduğu sürece sıkıntılarımızın önüne geçebiliriz. Hayat sigortası geleceğimizi garanti altına almamızı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu