Okul

Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur Kompozisyon

Geleceğimizin daha güzel ve sağlam olabilmesi için öncelikli olarak sağlıklı olmamız gerektiğini unutmayalım. Vücut sağlığı olmayan bir beden de düşünceler ne derece sağlıklı olabilir ki? Başarılı ve zeki olmanın en temel unsuru sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Bunun içinde çaba sarfetmemiz gerekir.

Sağlıklı vücüt için yapmamız gereken şeylerin başında spor gelir. Günlük yapacağımız yürüyüşler bol ve temiz hava almamızı sağlayacağı gibi kaslarımızı da güçlendirecektir. Kan akışı hızlanacak, terlemeyle vücüdumuzdaki toksinler atılacak, bol oksijen alarak çok daha doğru düşünce yapısına sahip olacağımız kesindir. Spora gereken önemi vermeliyiz. Atalarımızın da dile getirdiği gibi insanlar sağlıklı olması için sporcu olmalıdır. Spor yapıldığı müddetçe insanlar sağlıklı kalır.

Alacağımız besinlerle gıdamıza dikkat etmeliyiz. Bol kalorili yiyecekler vücutta uyuşukluklar yapacağı için düşünce kabiliyetimizi de olumsuz etkileyerek başarı oranımızı düşürecektir. Aşırı kalorili yiyecek ve içeceklerden uzak durarak bedenimizi daha dinç tutmalıyız. Aklın, sağlıklı ve verimli bir şekilde insanlığın yararında kullanılması ancak sağlam bir vücutla mümkündür. İnsanlığa faydalı bireyler olabilmemiz için akıl ve vücut sağlığımızın yerinde olması gerekliliğini unutmamalı ona göre hareket etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu