Sırdaş Ne Demek

İnsanlar hayatın her alanında kendisine yakın hissettiği biriler olur. Dertlerini, sorunlarını, sıkıntılarını paylaşarak kendini rahat hissederler. İçine attıkları zaman kendisini daha sıkıntı da hisseder. Sırdaşlar uzun arkadaşlıklardan sonra kendilerini gösterir. Çeşitli amaçlara dayanarak güven sağlanır. Sırrınızı kimseye söylemediği gibi kendisine yardım eder. O insanın sırrını başkasına anlatmalıyız, sadece kendimizde saklı tutarız. Gün gelir aramız bozulsa dahi o sırrı başkaları ile paylaşmayız. Sırlar iki kişi arasındadır paylaşılmaz.

Sırdaş kavramını bilmeden sırdaş olunmamalıdır. İnsan ilişkilerinde önemli yere sahiptir. Her insan sırlarını ortaya dökerse toplum içinde sorunlar yaratır. Şüphesiz insanlar fitne ve fesatlık yaptıkları zaman yaşanacak sıkıntıların haddi hesabı olmaz. Güvenin olmadığı yerlerde insanlar sıkıntılar yaşar. İnsan ilişkileri zarar görür, ticaret olumsuz etkilenir. Sırdaşlar arasında özel ilişkiler vardır, sahip çıkarlar fedakarlık ederler.

Sırdaş olmak bir insanın en yakını olmaktır. Size güvenip anlatılanları asla bir başkasına anlatmamalısınız. Güveni boşa çıkarmadan bağlarınızı kuvvetlendirmemiz gerekir. Sizlerde güvendiğiniz insanlara anlatırsınız eğer sırdaşlığa zarar verirseniz aynısı sizinde başınıza gelir. Gerçekten güvenebileceğiniz insanlarla sırdaş olmaktan çekinmeyiniz, zamanla size olan bağlılığını gösterecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz