Okul

Sivil Toplum Kuruluşları ve Görevleri Nelerdir

Resmi kurumlara bağlı olmadan politik, sosyal, kültürel, hukuki ve çevresel alanlarda hizmet veren kuruluşlardır. Ülkemizde önemli hizmetler sunan sivil toplum kuruluşları yer almaktadır.

TEMA: Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma vakfı olarak temel amacı erozyonla mücadele etmek, ağaçlandırma çalışmaları yapmak ve ormanları korumaktır. Gönüllülük esası ile çalışarak doğanın korunması için mücadele etmektedir.

AKUT: Profesyonel dağcılardan oluşan AKUT üyeleri, doğa sporlarında kaybolan, dağlık alanlarda zorda kalan ve doğal afetlerde yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım sivil toplum örgütüdür.

Kızılay: İhtiyaç ve afet durumlarında sağlık, giyecek ve yiyecek ve barınma ihtiyacı karşılayan sivil toplum örgütüdür. Bunlar dışında hasta ve kana ihtiyacı olan kişilere kan sağlamaktadır.

Yeşilay: Sağlıklı neslin yetişmesi için sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddelere karşı mücadele eden sivil toplum örgütüdür.

LÖSEV: Lösemi ve kan hastası çocukların tedavileri, eğitimleri ve ihtiyaçlarını karşılayan sivil toplum örgütüdür.

TEV: Maddi durumu yetersiz olan zeki ve yetenekli öğrencilere eğitim desteği sağlamaktadır.

TSK Mehmetçik Vakfı: Şehit ve gazi olan askerlere, ailelerine maddi ve manevi tüm alanda destek olan sivil toplum örgütüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu