Okul

Siz Büyüdüğünüzde Hangi Sivil Toplum Kuruluşunda Çalışmak İstersiniz Nedenini Açıklayınız

Sivil toplum kuruluşlara insanlara karşılıksız şekilde hizmet sunmaktadır. Sosyal sorumluluk adı altında sağlık, eğitim, insanı yardım, güvenlik, yaşama ihtiyacı, sosyal ve kültürel gereksinimleri karşılar. Gönüllülük esası amaçlı kurulmuş olan bu kuruluşlar maddi ve manevi olarak yardımları insanlara ulaştırırlar. Kuruluş amaçlarına bağlı olarak görevleri er almaktadır. Sivil toplum kuruluşları ülkemize hizmet etmektedir. Devletin yetişemediği yerde bir nevi hizmet ederek yardımcı olur.

Büyüdüğümde Kızılay’da çalışmak isterim. Çünkü Kızılay, cinsiyet, ırk, din, mezhep ayırt etmeksizin herkese yardım etmektedir. Bütün insani ihtiyaçları karşılayarak insanları zor durumdan kurtarmaktadır. Eğitim, sosyal, güvenlik, insanı yardım bakımından dünyanın her yerine yardım etmekte. Hemen her yerde farklı ülkelerde yardım ettiklerini görmekteyiz. Maddi ve manevi olarak yardımlarını tüm ülkelere göndermektedirler. Ellerinin uzanmadığı yer olmamaktadır. Uzak yakın dinlemeden hizmetler kesintisiz devam etmektedir. Uluslararası yardım kuruluşu olma yolunda ilerlemektedir.

Ülkemizde sürekli faaliyetlerde bulunmakta. Kan bankası kurarak, gönüllülerden aldığı kanları ihtiyacı olan hastalara yetiştirmektedir. Hastanelerde her gün kan ihtiyacı doğuyor. Bu ihtiyaçların karşılanmasında Kızılay’ın önemli görevi vardır. Kan merkezleri açarak bağışçılardan kan alıp yetiştiriyor. Kan acil değil devamlı bir ihtiyaçtır. Gönüllülük esası ile çalışarak kan bağışlarında bulunarak katkımız olması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu