Sorular Cevaplar

Sizce Eski Mısırlılar Piramitleri Nasıl Yapmışlardır

Mısır piramitlerinin yapılışı M.Ö 3000 öncesi gösterilmekte. Muhteşem bir işçiliğin eseri olan yapılar, günümüz teknolojisiyle dahi nasıl yapıldığı çözülememiştir. O günkü teknik malzemeler ve ulaşım düşünüldüğü takdirde halen günümüzde sır olarak kaldığı görülüyor.

Bir çok efsane ve hikayeler anlatılmasına rağmen gerçeği yansıtmamıştır. Binlerce yıl öncesinde yapılan piramitlerin halen günümüzde ayakta durması insanları şaşırtmaktadır. Piramitlerin yapımında çalışan mimarlar tamamlandıktan sonra öldürüldüklerinden dahi bahsedilmektedir.

Taşların ağırlığı ve dizilişleri harika bir mühendislik eseri olmalı. Binlerce insanın aylarca çalışarak taşları üst üste koyabileceği yapılar hazırlanarak mimari yapılar tamamlanmıştır. Bilimin o dönem geldiği nokta insanlığı şaşırtacak noktada olmaktadır.

Piramitlerin yapıldığı dönemde dişli sistemler, çark sistemleri, kaldıraç sistemler insan tarihini etkilemiştir. Piramitlerin bir çok bilimsel ve teknik yönü halen çözülememiştir. Yüzlerce yıl boyunca insanlar tarafından araştırılan piramitlerin sırrı halen çözülememiştir. Mısır piramitleri günümüz tahminlerince ancak sonuca ulaşılması beklenmiştir. Uzun yıllar boyunca devam edecek olan tartışmalar eski mısırlıların mimari çalışmalarının nasıl olduğu araştırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu