Okul

Soda İle Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir

Sindirim sistemimize yardımcı olması, karın ağrısında daha çok tükettiğimiz içeceklerden olan soda ve maden suyu aynı olmamaktadır. Halk içinde benzer şişe görünümlerine sahip olduğundan aynı olduğu zennediliyor.

Maden suyu doğal içecek olarak hazırlanır. Mineral bakımından zengin olduğu gibi bikarbonat ve karbondioksit açısından magnezyum, kalsiyum, sülfat gibi elementleri içermektedir. İçildiği takdirde sindirim sistemine yardımcı olduğu gibi uzmanlar tarafından önerilmektedir. Günlük olarak bir iki şişe maden suyunun içilmesi de öneriliyor.

Maden suyunun içindeki mineral oranı önemlidir. Örneğin magnezyum içeriği yüksek mineralli su tüketiminde kalp sorunu yaşanabilir. Ani ölümler, prostat ve meme kanserine sebep olabilmektedir.

Yüksek kalsiyum tüketimi sayesinde kemik gelişimini sağlanır. Kalsiyum ve magnezyum tüketimi damar, kas ve kemik gelişiminde yardımcı olur. Sistemsel olarak düzenli şekilde çalışabilmesi için gerekli olduğudur. Uzmanlar tarafından düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu