Okul

Sokak Hayvanları İle İlgili Kompozisyon

Sokak hayvanları sahipsiz kimsesiz canlılardır. Onlar yaz kış demeden sokaklarda yaşamlarını sürdürürler. Şehirlerin soğuk betonları üzerinde yaşamlarını devam ettirirler. Özellikle sokaklarda yaşayan hayvanlar kışın yardıma muhtaçlardır. Onların doğal yaşamları ellerinden alınmış, dışarıda yaşamak zorunda bırakılmışlardır. Kurtarıcıları ancak biz insanlar olabiliriz.

Kediler, köpekler, kuşlar gibi bir çok canlı sokaklarda yaşamlarını sürdürme gayreti içerisindeler. Sokak hayvanları olmaları bizim vicdanımızı kaybettiğimiz anlamına gelmez. Soğuk kış günlerinde korumasız kalırlar. Çevrelerinde duyarlı olan insanlarca beslenirler, gerek kendi imkanlarınca hayata tutunurlar. Onlar için yapılacak bir çok şey var. Sadece yapılmayı bekledikleri de ortadadır. Mevsimlerinde korunması gereken bu havyalara iyi bakılmalı. Sivil toplum kuruluşları ile beraber onlara yaşam sağlayabiliriz. Açlıkla soğukla mücadele etmeleri zordur. Bizim aracılığımız sayesinde hayata sımsıkı tutunabilirler.

Kediler köpekler için yemekler hazırlayabilir onlar için kartondan barınak dahi bırakabiliriz. Yemek artıklarını çöpe atmak yerine bir tas içerisinde onları beslememiz de mümkündür. Sokaktaki hayvanların tek çareleri biz duyarlı vicdan sahibi olan insanlardan oluşmaktadır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu