Okul

Son Pişmanlık Fayda Etmez İle İlgili Kompozisyon

Yaşamımız boyunca kararlar alırız bazıları doğru sonuçlar doğurabildiği gibi yanlışları da olabilmektedir. Kararların yanlış olması sonucunda pişmanlıklar duyabiliyoruz. Yapılan hatalardan ders çıkarıldığı sürece pişmanlıklar ile telafi edilir. Sonuna kadar beklenerek iş işten geçtiği vakit pişmanlığa dair değerleri de kaybetmiş oluruz.

Bazen öfke, hırs, inat ile alacağımız kararlar pişmanlığa gebe kalınmasına neden olur. Kendimizi üzdüğümüz gibi başkalarını da üzeriz. Hatalarımızı bilmemize rağmen inatla düzeltmeye çalışmıyorsak iş işten geçmiş olur pişmanlık fayda etmez. Hataların doğuracağı sonuçlar hayatımızda olumsuzluklara neden olur. Böyle durumlara düşmemek için kendimize dikkat etmeli, hareketlerimizi kontrol ederek öyle karar vermeliyiz. Atılan her adım önemli olduğundan pişman olacağımız davranışlara sebebiyet verilmemelidir. Karar vermeden önce iki kere düşünmeli, pişmanlık duyacağımız şeyler yapma ihtimalini düşürmüş olur.

Pişmanlık insanlara zarar veren duygulardandır, son pişmanlık ise insanların utamayacağı şeylere neden olur. Yanlış duygulara kapılmak kendilerini yıpratır. Kararlarımız bizim elimizde olduğundan doğru şekilde düşünülmesi gerekmektedir. Alacağımız her doğru karar bizi ruhsal anlamda yaralanmamızın önüne geçmemizi sağlayacaktır.

2 Yorumlar

  1. güzel bir site düzeltmelisiniz biraz daha. ama biliyorumki daha güzel yapmaya çalışacaksınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu