Okul

Sonbahar İle İlgili Kompozisyon

Havaların soğuması kışın habercisi olan sonbahar, ister istemez sıcaklardan bunalan insanları serinletir. Rahat bir nefes aldığımız zamandır. Kendimizi çok iyi hissederiz ancak kışın gelmesiyle iliklerimiz donar. Sonbaharı sevmemek elde değil.

Yaprakların sararması, sıcak yaz günlerinin sona ermesidir. Geceleri serinlemeye başlar, hafiften soğukluğu tüm vücudumuzda hissederiz. Akşamüstü uzun kollu giyecekler giyeriz. Soğuk bir rüzgar insanın içini ürpertir. Yaprakların dökülmesiyle yaz yağmurlarının sona kalanlarını hissederiz. Toprak kokusunu kana kana içimize çekeriz. Sıcaklığın olmadığı serin havalara kendimizi içten içe hissederiz. Okul zilinin çalmasıyla sonbaharın geldiğini anlarız. İçimizdeki enerji zamanla dışarıya çıkar. Dükkanlarda artık kışlık giysiler satılmaya başlar. Her şeyi fark eder anlarız. Vitrinler yazlık giysilerden arınmış, kış için donatılmış.

Evlerdeki kış hazırlıklarını görürüz. Okul döneminin başlamasıyla yeni başarılar elde etmek için çalışırız. Kış öncesi son anlarımızı yaşarız. Kar yağdığını görmeden yağmurlarla yıkanır, serin bir havanın terletmeden, üşütmeden yaşarız. Sonbaharı sonbahar yapan getirdiği değişiklikler, bir insanın soluk yüzü gibi bize hissettirmesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu