Okul

Sosyal Problemlerin Çözümüne Yönelik Katkılarınız Neler Olabilir

Sosyal olarak yaşanacak sorunlar her yaştan insanı doğrudan etkileyebilir. Küçük bir hayat süren insan dahi sosyal sorunlarda önemli rol üstlenebilir. Mesela kızılay zarfına 1 lira bile koymak 15 milyon kişinin aynı şekilde hareket etmesi büyük işlerin başarılmasını sağlar. Milyonlarca insanın katkıları ile sular seller gibi büyüyerek dağ haline gelir.

Huzur evlerinde ziyaret bekleyen insanları görmeye gitmek, onlara yardımcı olmak mutlu edecektir. Maddi yardımda bulunulmasa dahi manevi yardımlar onları çok daha mutlu edebilir. Huzur evlerindeki insanlar daha çok yakınları tarafından ziyaret edilmediklerinden şikayet ederler. Sevgiye, saygıya, ilgiye ihtiyaç olan insanlara sevgimizi dostluğumuzu vererek onları çok mutlu edebiliriz.

Sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak görev almak ülkemizin daha çağdaş refah duygusu içinde yaşamamızda çözüm olur. Sivil toplum kuruluşları yardımlaşma dernekleri olabileceği gibi çevre koruma derneklerinde görev alabilir. Aktif olarak alınacak roller sayesinde sorunlar aşılarak önüne geçilir. Birlik beraberliğin adı altında yapılacak her türlü işler sorunları aşar refah getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu