Okul

Su Hayattır İle İlgili Kompozisyon

Susuzluk mu dünyanın en kötü şeyidir. Su insan hayatında öneme sahiptir. Olmadan yaşayamayacağımız gibi kısa zamanda hastalanır ve ölmemiz kaçınılmaz olur. Susuz kalarak birkaç gün hayatta kalınır.

Su insan hayatında her noktada önemlidir. Su içmemiz ile kanımız sulanarak akışkan yapıya sahip olur. Organlarımızın sağlıklı şekilde çalışabilmesi için suya ihtiyaç duyulur. Doğada bulunan su en büyük ihtiyaç kaynağımızdır. Çevrenin temiz kalması ve tarım ürünlerinin yetişebilmesinde ihtiyaç duyarız. Biz suyla temizlenir, arınarak sağlığımıza kavuşuruz. Dünya üzerinde en değerli şeyin su olduğunu asla unutmamalıyız. Susuz kalmamız durumunda yaşamımızda bir o kadar zor olur. Yaşamın devamlılığı için temiz su kaynakları gerekmektedir. Yaşamak için suya ihtiyacımız olduğunu asla unutmamalıyız. Sahiplenmeli, korumalı ve israf etmeden kullanılmalı.

Evde harcanan suyun tasarruflu olduğu sürece biriktirebiliriz. Denizler ve çevremizdeki su kaynaklarını korumak için çaba göstermemiz gerekir. Atık yağları lavabolara dökmek yerine pet şişelere doldurarak uygun çöp kutuların atmalıyız. Su geleceğimi olacağını asla unutmamamız gerekir. Bir bardak suyun dahi içimizi rahatlatacağını asla unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu