Okul

Suyun Hayatımızdaki Önemi

Canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için en önemli ihtiyaçları su olmaktadır. Suyun olmadığı bir hayatta yaşamak imkansızlara neden olur. Canlılar yaşamını devam ettirebilmek için gerekli olan en büyük ihtiyaçları su olmaktadır.

Bilim adamları başta olmak üzere gezegenlerde yaşam olması için su kaynaklarının olup olmadığını araştırırlar. Yaşam suyun olduğu yerlerde bulunur. Çünkü su olduğu yerde canlılar en temel ihtiyaçlarını karşılamış olacaklardır. Bitkilerin büyümesi onların gelişmesi için ihtiyaç olan su olduğundan dolayı oksijen tabakasını oluşturmaları sağlanır. Dünyamızda su azaldıkça geleceğimiz tehlikeye gireceğinden dolayı suları koruyarak tasarruflu kullanmamız gerekecektir. Suyu her alanda kullandığımız aşikardır. Temizlik, yemek, vücudumuzun ihtiyacı olan içme suyu olarak çeşitli alanlarda kullanıyoruz.

Hayati değer taşıyan sular için dünyanın çölleşmesini önlememiz gerekmektedir. Çöl olan topraklarda yaşam olmayacağı gibi canlı bulgusuna dahi rastlanmaz. Yıl boyunca bir iki defa yağmur yağmasa dahi kaktüs gibi çöl bitkilerini göremeyiz. Yaşam için suyun varlığına ihtiyaç duyarız. Geleceğimiz olan suyu korumak için çeşitli önlemler alarak kendimizi korumamız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu