Okul

Tasarımın Önemi Nedir

Tasarım ürünün bir parça çizgisi, şekli, rengi, biçiminde esneklikler ve süslemeler yapılarak insanların duyuları ile algılama unsurları ve özelliklerinin görünümlerini oluşturmaktadır. Tasarım yapılması tanıtımın ve reklamın yapılarak akıllarda kalıcı olduğunu göstermektedir. Serbest rekabet ortamında rakiplerin müşteri memnuniyetinin sağlamak için marka ve tasarımdan yararlanarak kendisini gösterir.

Teknik olarak kaliteli ürünlerin müşterileri sunulması için tasarımın büyük rol oynama durumudur. Tasarım müşterilerin tercihine sunularak belirleyici özelliğe sahiptir.

Müşterilerin en başta tasarıma ve ürünün tanıtımına bakmalarından kalite ikinci sırada gelmektedir. Ürünün varlığı tanıtımını ve öğrenimine dair bilgilerin sunulmasıdır.

Ürünlerin ambalajları, ambalaj desenleri, kumaş desenleri, konfeksiyon modelleri, mobilya modelleri, makine ve araç tasarımları, yedek parçaların tasarımları gibi çeşitlilik gösterir. Beğenilen ürünlerinin satışlarının yapılması, satış sonrası hizmetin iyi ve yeterli konumda olması ürünün beğenilmesi için yeterli olarak görülmektedir.

Müşteri memnuniyetinin satış sırasında ürünün tasarımı ile sağlanarak ikinci sırada ürünün kaliteli ve sonrasında verilecek destek ile sunulması büyük önem taşımaktadır. Marka ve tasarım ön plana çıkarak insanlara sunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu