Okul

Tatil İle İlgili Kompozisyon

Tatil kendi gelişimimiz için yakalayabileceğimiz en güzel fırsatlardandır. Başarımızı simgeleyen karnelerimizi okuldan aldıktan sonra zamanı daha güzel geçirmek için vaktimiz olacaktır. Valizlerin hazırlanarak sıcak kumsalların üstüne koşturup serin sularda yüzebileceğimiz zamanı gösterir.

Tatil için hazırlıklar müzik dinleyerek başlar ve güzel zaman geçirilebilir. Tatilde arabamızı kenara geçerek güzel zaman geçirdiğimizin göstergesi olacaktır. Hem piknik yapmak hemde denizde yüzmek için bolca vaktimiz olduğunu görebiliyorum. Yıl boyunca çalışmanın ve alın terinin karşılığını olduğudur. Aile içindeki tek sorumluluklarımdan birisi olan ders çalışarak başarılı olmak onu da yerine getirmiş olmanın sevincini yaşamaktayım. Babam, annem ve kardeşlerimin benimle gurur duyacağı bir çok şeyin olduğu gerçeğidir. Mutlu olmak ve rahat yaşamın anahtarı olduğudur.

Tatil hakedilecek bir şeydir. Yıl boyunca verilen emeğin karşılığında böyle güzel imkanlara sahip olabiliyorum. Başarılı olmak beraberinde güzel davranışları getirmektedir. Aslında herşey kulağıma küpe olan davranışlardı. Başarılı olmak için neler yapmam gerektiğini biliyordum. Seneye yeni bir tatil planı için çok çalışmam gerektiğidir. Çalışmadan başarı elde edilmeyeceği gerçeğini de öğrenmiş oldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu