Okul

TBMM’nin Olması Size Neyi İfade Ediyor

TBMM egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun en temel göstergesidir. Saltanatlığın kaldırılması ve seçme seçilme halkının halka verildiğinin ifadesidir. İnsanlar kendi özgür kararlarını burada vererek yaşamlarını sürdürürler. Türk halkının demokrasi adına yaptığı hareketleri gösterir. Zamanla gerçekleştirilen gelişmeler halka verilen haklar doğrultusunda olmuştur. Demokratik bir ülkede yönetim biçiminin Cumhuriyet olduğudur.

Demokrasinin, halkın refah bir geleceği olduğunu gösterir. Mutlu ve huzurlu bir yaşama ulaşılması için TBMM’nin varlığı gerekir. Kimsenin kendince tek başına karar vermesinin önüne geçerek devletin çeşitli mekanizmaları tarafından denetlenmesi olmuştur. Ülkenin kalkınarak bir geleceğe ulaşabilmesi için gerekli olan en temel yönetimi oluşturur.

Egemenliğin bizde olması kendi geleceğimizi kendimizin belirleyeceğinin göstergesidir. Doğru kararlar bizi çağdaş medeniyetlere taşıyacaktır. Bizi bekleyen güzel geleceklere doğru adımlar atarken bunların gerekli olduğunu görürüz. Hür bir yaşam için oy vererek seçimlere katılmamızdır. Bize doğru ve güzel vaadlerde bulunan insanları yönetime seçerek ülkemiz kalkınabilir. Bizlere hizmet edecek olan insanların seçimini yapmamız gereklidir. Özgürlük, yaşam, bağımsızlık ve adaletin olduğunu gösterir. TBMM ülkenin önemli kararlarının alındığı yer olduğunu unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu