Okul

Temizliğine Önem Vermeyen İnsanlar Yalnız Kalmaya Mahkumdurlar

Temizlik herkes için önemli ve geçerli sayılan noktadır. Temiz olmak beraberinde sağlığı ve rahat yaşamı getirir. Toplumun bir parçası olabilmemiz için temiz olmamızda gerekir. Öncelikle insan kendi sağlığını korumak için kişisel olarak temizliğine dikkat etmektedir. Sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalarak hastalanmamak için çabalamalıyız.

Kişisel temizliğine önem vermeyen insanlar toplum tarafından hoş karşılanmadıkları gibi dışlanırlar. Arkadaş çevresi olmadığı gibi iletişim kuracakları insanların sayısı da azdır. Yanında kimse olmadığından zorda olduğunda kimse yardım eli uzatarak yol göstermez. Bu kişiler hayatta başarıyı yakalamak için haylice zorlanırlar. Yaşamlarına özgürce devam edebilmek için birbirlerine destek olmaları gerekmektedir. Bu yüzden insanların bize yaklaşmalarını sağlamalıyız.

Temiz olmak herşeyden herkesten önce kendimiz için yapabileceğimiz bir şeyler olmaktadır. Yapacağımız en güzel davranışlar bize saygı ve önemle birlikte geri dönecektir. İnsanlar güler yüzlü halleriyle bize bakarlar, bizi takip ederler ve seyrederler. Temiz olursak başkalarından daha çok saygı kazanarak insanlara yol gösteren bir durumda oluruz. Güzel kokular içinde olan birisine nasıl sevgi ve saygı gösteriliyorsa öyle olabiliriz. Temiz olmasak insanlar yaklaşmaktan çekinerek bizden uzaklara giderler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu