Okul

Teknolojik Ürünlerin Doğru Kullanılıp Kullanılmadığı Hakkında Neler Düşünüyorsunuz

Teknolojik ürünler bilim ve tekniğin gelişmesiyle hayatımıza girmiştir. İnsanlık için en önemli gelişmelerden biri sayılmaktaydı. Günlük hayatın her alanında teknolojik ürünlerden yararlanırız. Her alanda ihtiyacımızı karşılayan bu ürünler hayatımıza çeşitli kolaylıklarda getirmiştir. Sosyal hayatımızı daha hızlı hareket etmesini, kolaylaşmasını, rahat yapıya kavuşmamızda etkili oldu. Teknolojinin sağladığı imkanlar insan hayatını kolaylaştırmıştır.

Teknolojik ürünler doğru amaçla kullanıldığı takdirde insan hayatına çeşitli katkılar sağlar ancak kötü kullanımı zarar getirmektedir. Her şeyin doğru olarak kullanımı fayda sağlar.

Sahip olduğumuz teknolojik ürünler yanlış amaçlarla kullanımı bilişim suçlarının artmasına, çeşitli sağlık sorunlarının yaşanmasına, bağımlılık derecesine ulaştırmasına ve insanlar için zamanın enerjinin israfına sebep olur. Doğru amaçlarda kullanıldığı müddetçe sıkıntılar yaşanmaz. Teknoloji doğru kullanılmadığı takdirde insan hayatına zarar getirmektedir. Hayatımızdan kolaylıkla çıkartamayacağımız bağımlılık insanların iradelerine zarar vermektedir. Hayatlarını çeşitli şekillerde sınırlandırarak zarar verirler. Sosyalleşmek onlar için imkansız duruma düşer, dışarıdan devamlı zarar görürler.

İhtiyacımız doğrultusunda kullandığımız sürece zararı olmayacaktır. Ancak amaçlarından dışına çıkıldığında her anlamda kayıp yaşatır. Enerjimiz ve zamanımızdan olan kayıp geleceğimizden çalınan hayatlar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu