Okul

Teknolojik Ürünlerin Hayatımızda ve Çevremizde Yaptığı Değişiklikler

Teknolojik ürünlerin geliştirilmesi insanların hayatını ve çevrelerinde değişiklikleri beraberinde getirmiştir. Bugün elektronik araçlara bağlılık ve teknolojinin ilerlemesi yaptığımız işlerde kullandığımız aletlerin baştan sona değişikliğine sebep olmuştur. Kullandığımız ürünlerin başında cep telefonu, bilgisayar, televizyon, ev araç gereçleri hayatımızı değiştirmiştir.

Sosyal hayatımızda yapılan değişiklik insanları asosyal canlı haline çevirmiştir. İnterneti kullanarak günümüzün büyük zamanını geçirdiğimiz facebook, twitter gibi hesaplar bütün günümüzü alıyor. İnsan ilişkileri zayıfladığı gibi sağlıklı iletişim kurmamız zorlaşmıştır. Akıllı telefonlardan dolayı bütün günümüzü internete bağlı şekilde yaşamlarımıza devam ediyoruz. Çeşitli ev eşyalarının kullanımı günlük işlerimizin daha az zamanda bitmesini sağlamıştır. Basit makineler kullanımımızı kolaylaştırdı.

Çevremizde kullanılan teknolojik ürünler otomobil, temizlik araçları, evlerde ısınma sistemleri, pencereler, gökdelen olarak tabir edilen yüksek katlı binaları yaratmıştır. Toplumsal ilişkilerin kurulmasını sağlar. İnsanlar birbirleri ile daha iyi anlaşmasını sağlayarak komşuluk ilişkilerimizi geliştirmiştir. Çevremiz daha düzenli ve tertipli olarak hayatımızı kolaylaştırdı. Trafikte kullanılan çeşitli levha ve lambalar sayesinde güvenliğimizi almamızı sağlamıştır.

Güvenli toplu taşıma araçlarının geliştirilmesi sağlanarak insanların ulaşımı kolaylaştırıldı.

Evlerde kullanılan tüplü televizyonlarda değişiklik yapılarak daha kaliteli ve az yer kaplayan LCD televizyonlar üretilmiştir.

Kablolu ve ankesörlü telefonlar yerine uzaktan haberleşmeli telefonlar geliştirilmiştir.

İnsanlarla uzaktan uzağa haberleşmemizi ve anlaşmamızı sağladı.

2 Yorumlar

  1. BENCE GÜZEL BİR PROGRAM VE BU PROGRAMDA ÖDEV YAPMAK GAYET GÜZEL VE ÖZEL BEN çook beğendim orasını beğenmeyenler düşünsün güzel bir sayfa ve neyi ne zaman ararsanız bulabilirsiniz hepinize öneririm arkadaşlar :) SAYFAYI ÖNERİRİM :) :*

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu