Okul

Başbakan Olsaydınız Ne Yapardınız

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramında çocuklar bir günlüğüne dahi olsa başbakanlık koltuğuna oturarak görev yapmaktadır. Geleceğin çocuklarının sahip olacağı makamlar devlet nezdinde önemlidir. Çocuklara verilen makam koltukları çalışıp başarılı olunduğu takdirde insanlara yol gösterir.

Başbakan olduğumuz zaman bütçemizin hesabını yaparak dış borçlarımızı öderiz. Sahip olduğumuz bütçe bize fazladan kaldığı zaman ihtiyacı olan insanlar için elimizden geleni yapabiliriz. Fakirlere yardımcı olarak aş evleri kurup evsizlerin karınlarını doyurabiliriz. Evleri olmayalar için proje oluşturup taksitli şekilde ödemelerini sağlarız. Ülkemizin içerisinde huzur sağlayarak adaletin doğru şekilde işlemesi için elimizden geleni yapmalıyız. Hukukta olan boşlukların kapatılması için kanunlar hazırlayarak kapatılmalı. Hukuk boşlukları 17 Ağustos 1999 depreminde kendisini bir kez daha göstermiştir.

Okulda verilen eğitimlerin kalitesini arttırmak için Avrupa standartlarına uyum sağlamalıyız. Teknoloji ile gelen eğitim sistemleri geleceğin makam sahipleri için oldukça parlak olacaktır. Bir ulusun yükselmesini sağlayan eğitimin kalitesi olduğundan dolayı yatırımları arttırırdım. Muhtaç olan ailelere destek vererek onların insancıl yaşamalarına olanak sağlanmalıdır.

Kadın şiddeti için ağır kanunlar çıkartarak insanlar caydırır karşılığının olacağını mutlaka bilmeleri gerektiğini gösterirdim. Kadınlar bize emanet edilmiştir bizim görevimiz sahip çıkarak korumamız olacaktır. Emanete hıyanet etmek bize yakışmaz. Tarih boyunca atalarımız eşlerini korumuştur bizde korumalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu