Okul

Telefonun Getirdiği Kolaylıklar Nelerdir

Telefonun geliştirilmesiyle beraber insanlar mektup ve telgraf kullanmaktan kurtuldular. Uzun süren haberleşme artık anlık olarak işlerin yapılabilir olmuştur. Dünyanın daha küçük bir yer olduğunun göstergesi haline gelmiştir. Telefonun hayatımıza kattıkları şöyle sıralayabiliriz:

Sevdiklerimiz ile devamlı iletişim halinde oluruz. Özlediğimiz zaman görüşebilir, görüntülü görüşme yaparak hasret giderebiliriz. Yeri geldiğinde dedikodu yapar, hal hatır sorarak ne durumda olduklarını öğreniriz. Özlem duyguları gibi bir çok duygu birlikte paylaşır oluruz. Annemiz, babamızla istediğimiz zaman görüşme imkanına sahip olmaktayız. Dünyanın diğer ucunda olmalarına rağmen görüşmelerimizi kısıtlamaz.

Acil durumlarda başkalarına haber vermek için kullanabiliriz.

Sağlık, polis, jandarma gibi çeşitli güvenlik güçlerine ulaşarak ihtiyacımız karşılarız. Yolda kaldığımızda dahi ihtiyacımıza koşacak kişilere ulaşabiliriz.

Bilmediğimiz yerde olduğumuz zaman bulunduğumuz yeri navigasyon aracı ile bulmamız mümkündür.

İş hayatında işlerimizi halletmek için çaba göstererek mücadele etmeliyiz. Ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunulması için çalışmalar yapabiliriz.

Telefonların hayatımıza kattığı sayısız katkıları olmaktadır. Gerekli olan bütün ihtiyaçlarımızı telefonlarımız yardımıyla karşılamamız mümkündür. İhtiyaçlar belirlenerek karşılandığı takdirde daha kolay hayata ulaşırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu