Sorular Cevaplar

Televizyonun Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Nedir

Televizyon ilk başta muhteşem bir araç olarak karşılandı. Zamanla yaygınlaşarak her eve girer duruma gelmiştir. Günümüzde modernleşerek çok daha güzel görünüme sahip televizyonların üretimi yapıldı. 1924 yılında John Logie Baird tarafından ilk görüntülere ulaşıldı. Zaman içerisinde gelişim göstererek Philo Taylor Farnsworth’un yaptığı çalışmalar günümüzdeki halini almıştır.

Televizyon hayatımıza girmesiyle beraber baştan sona değişmiştir. Ülkemizden dünyamızdan her türlü gelişmeleri takip edebilir olduk. Gelişmelere şahit olarak neler olup bittiğini takip edebiliyoruz. Her türlü bilgiye ulaşmamıza da imkan tanımaktadır. Olaylar yakından takip etmek olup biteni anlamamıza yardımcı olur. İş hayatında da olsun gördüklerimiz duyduklarımız ile öğreniriz. Televizyon kültürel anlamda bize zararları olabilir. Kendimiz hakkında bilgileri unutarak bilgisizce hareket ederiz. Ancak başka toplumların kültürlerini yakından tanıma imkanına kavuşuruz.

Çok fazla televizyon izlemek bize faydadan çok zarara sebep olur. Televizyon izleyerek dilimiz yozlaşır, kültürümüzden kalan değerleri zaman içerisine unuturuz. Bizi biz yapan değerlerden uzaklaşarak televizyonlardaki yayınları takip ederiz. Sağlıklı kalabilmek için bünye devamlı karşıda olmamalıdır. Sürekli hareketsiz kalınması sonucunda obezite hastalığına sebep olur. Televizyonda yayınlanan reklamlar ve programlar bizi etkiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu