Okul

Tıbbi Eldiven Ne Amaçla Kullanılır

Sağlık kuruluşlarına gittiğimizde muayene ve hastalık tanı amaçlı olarak doktorlar tarafından kontrolden geçirilir. Muayene gerektiren durumlarda hijyen ve sağlık açısından tıbbi maske ve eldiven kullanılır. Eldivenler bakteri ve mikroplardan arındırılmış tamamen hijyeniktir. Doktorlar hem kendi sağlığı hem de hasta sağlığını korumak için kendilerine verilen tıbbi aletlerden yararlanırlar. Tıbbi eldivenlerde olası virüs ve mikropların bulaşmasını önlemektedir. Deri ile temas etmeyen ve hijyenik malzemeler olması sağlıklı kalınmasını sağlamaktadır.

Her hasta için farklı tıbbi eldiven kullanılır. Muayeneden sonra tıbbi eldiven çöpe atılır. Her doktorun hangi amaçla olursa olsun tıbbi eldivenleri kullandıklarını görebilirsiniz. Hastalıklı ve mikrop barındıran yerlere dokunmak hastalanmalarına sebep olabilir. Doktorlar kendilerini tıbbi eldiven kullanarak korumaya almaktadır. Hijyenik olmasından dolayı herhangi bir zararları olmamaktadır. Doktor hasta ilişkisinde tedavinin edilmesinde gereklidir.

Hastaların tedavi edilmesinde mikrop ve virüslerin yayılmasını önlemek amaçlı kullanılmaktadır. Tıbbi eldivenler hijyenik olmasıyla beraber hasta ve doktor sağlığını korumaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu