Okul

Sağlıktan Büyük Zenginlik Yoktur Kompozisyon

İyi bir yaşam için sağlıklı olmak ne kadar gerekiyorsa zenginlikte gereklidir. Beslenme, barınma, korunma, sosyal aktiviteler gibi bir çok ihtiyacın karşılanmasında ihtiyaç duyarız. Sağlıklı yaşama ulaşırken çok daha dikkatli olmamız da gerekebilir. Çevremizde karşı duyarlı olur ve olanlara ses vermeliyiz. Sağlık ihtiyaçtır ve devlet güvencesinde insanlara sunulan haklardan biridir.

Sağlıklı olmak hayata sımsıkı bağlanmak ve zevk almaktır. Rahatsızlığımız ortaya çıkana kadar mutlu mesut yaşam sürdürürüz. Ancak sağlığımızı kaybettiğimiz zaman sosyal hayata olan bağımız azalır. Su içmekten dahi zevk almaz hale geliriz. Doğru yaşamak için sağlıklı olmalı ve korunması gerekmektedir. Beden sağlığı her zaman önceliğimiz olur. Sağlıklı ve dengeli beslendiğimizde hastalıklara karşı korunuruz. Düzenli olarak spor yapmak bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. Kendimize ne kadar iyi bakmak istesek dahi bir yerde paraya ihtiyaç duyarız. Verimli bir çalışma hayatı sağlıkta getirebilir.

Hayatta her şeyimizi kaybedebiliriz, sıfırdan başlamamız gerekebilir ancak her şeyden önemlisi sağlıktır. Sağlığımızı kaybedersek her şeyimizi kaybetmiş oluruz. Önceliğimiz sağlık olursa eğer geleceğe karşı çok daha emin adımlar atarız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu