Okul

Toplumda Birlik ve Beraberliğin Önemi

Toplumda milletin huzurlu ve mutlu yaşayabilmesi için yaşayanlar birlik ve beraberliği benimsemeleri gerekir. Birlik içerisinde birbirlerinin eksiğini tamamlayarak huzuru ve barışı getirirler. Toplumsal olarak huzura kavuşan milletlerin kaderi muasır medeniyet seviyesine ulaşmaktır.

Tarihte birbirine kenetlenen milletler hızla güçlenerek ilerleme elde etmişlerdir. Birlik içinde yaşayan insanlar dayanışma içerisinde olurlar. Birbirine saygı gösteren birbirinin yanında olan millet haline gelirler. İnsanlar toplum içinde birbirini eleştirebilir ama daima saygılarını korurlar. Eleştiriler farklı düşünceler hataların fark edilerek düzelmesini sağlar. Toplumsal ilişkilerin temeli sağlam olduğunda her türlü zorluğa karşı mücadele edebilirler. Huzurun olmadığı yerlerde rahatlıkla yaşamlarını sürdürürler. Huzurlu bir toplum birbirinden destek alır.

Kültürel miraslar toplumun kimliğini oluşturur. Ortak değerler insanları bir arada tutar. Dayanışma içerisinde olan toplumlar birlik ve beraberliğin değerini bilirler. Herkes kendisi kadar yakınında bulunanları da düşünmelidir. Bencillik yaparak kendini düşünen kimliğe sahip milletler iç çatışmalar, sorunlar, sıkıntılarla karşılaşır. Duyarlı bir millet olunduğu takdirde kazanan herkes olur.

Tarih bencil ve kendini düşünen yöntemleri her zaman yazmıştır. Tarihin tozlanmış sayfalarında kendilerine yer edinmişlerdir. Birlik olan mücadele edenlerin adları altın mürekkeple yazılmıştır. Güçlü bir ulus olma yolunda mücadele etmişlerdir.

birlik beraberlik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu