Okul

Toplumun Gelişmesinde Bilimin ve Sanatın Önemi

Bilim ve Sanatın Önemi, Toplumun Gelişiminde Bilim mi Sanat mı Önemli

Sanatın olmayan bir ülkenin geleceği ve eli hayatı olmamaktadır. Sanatın hakim olduğu bir ülkenin kültürel ve doğal zenginlikleri gelişir sahip olduğu topraklar değer kazanır. Yapılan savaşlardan sonra ülkeler ilk önce sahip olduğu sanatsal eserleri korumak ve onları onarmaya başlamışlardır. Sanatçılarına değer vermeyen bir ülke sömürülme ve tanıtımı bakımından oldukça zayıf kalır.

Sanatın toplumun gelişmesinde büyük etkisi olmaktadır. Yüzyıllar öncesine kadar insanların çizdiği resimler yazılar sanat olarak günümüzde gösterilmiştir. Sanat insanların bakış açısını değiştirir sanatçıya değer vermelerini ifade eder. İnsanları değerli eserleri yapmaları ve eğitim almaları gerekmektedir.

Bilim insanlığa yol gösteren çalışmalardan birisi olmaktadır. Yetiştirdikleri bilim adamları yaptığı çalışmalar sonucunda teknolojinin gelişimini dahi etkilemektedir. Yapılan çalışmalar ülkenin küresel olarak bir çok ülkeden daha üst seviyelere çıkmasını sağlar. Yararlı araştırmalar ile birlikte sorunlar çözülür ve yön göstermektedir.

Bilimin gelişmesi toplumda eğitime yön verir çalışmaların yapılmasını sağlamaktadır. Bilim ve sanat birbirleri ile ilişkili olmaktadırlar. Bilim çalışmaları aslında bir sanatın eseri olarakta görülür, sanatsal çalışmalarda bilime yön vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu