Okul

Trafik Haftası Kompozisyon

Trafik yayaların ve sürücülerin doğru kurallar çerçevesinde kazaya sebebiyet vermemek amaçlı olarak düzenlenmiştir. Ulaşımı doğru şekilde işlemesi için kurallar getirilmiştir. Trafik taşıtların, hayvanların ve insanların ortak şekilde yolculuk yapmasını sağlayan trafiktir. İnsanlar ulaşımı kullanırken trafikte yol alırlar.

Gelişmiş şehirlerin nüfusu fazlalığı trafiği daha yoğun şekilde akmasını etkiler. Her gün nüfus artışı olması trafikteki yoğunluğu biraz daha etkilemektedir. Trafik kazaları sonucunda ülkemizde ölenlerin sayısı oldukça fazla olmaktadır. Can kaybına sebebiyet olmaması için trafik kuralları oluşturulmuştur. İnsanların kullandıkları araçların hızlı olması, kazalarda can ve mal kaybına sebep olması ne büyük etkenlerden görülmüştür. Trafik kuralları konusunda bilinçlenerek hareket edilmelidir. Trafik doğru şekilde kullanılırsa insan hayatını kolaylaştırarak ulaşımı daha basit hale getirir. Bazı trafik durumları insanların hayatlarını doğrudan doğruya etkiler.

Trafik haftasında trafiğin önemini, kurallarını bilip bilinçlenmeliyiz. Çeşitli etkinliklere karşı dikkatli olmalıyız. Trafik haftası bir amacın, hedefin ve gerçekliğin göstergesidir. Trafikte bilinçlenme hayatta kalmanın yollarından biridir. Trafikte başımıza gelebilecekleri önlemek bizim elimizde olduğunu unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu