Okul

Trafik İşaret Levhaları Trafiğin Dilidir Kompozisyon

Trafikte araç yada yaya olarak yol alabiliriz. Yol güzergahımız boyunca kurallara uyarak hareket edilmelidir. Her insanın hayatı değerli olduğu unutulmamalı. Cana geleceğine mala gelmesi gerektiğini bilmeliyiz. Trafikte yol alırken herkes bizim en büyük yardımcımız trafik işareti ve levhaları olacaktır.

Trafikte bize yardımcı olacak olanlar işaretlerdir. Örneğin kırmızı ışık yandığında durmamız gerektiğini anlarız, tüm araçlar dururu ve yavaşlarlar yeşil ışık yandığı zaman ise harekete geçip yoluna devam ederler. Levhalar ise karşımıza çıkacak olabilecek her şeye karşı bizi bilgilendirir. Yolda toprak kayması tehlikesi varsa ona göre hareket ederiz, levhaların bize anlatmak istediklerine uyduğumuz sürece yol güvenliğimiz sağlanmış olacaktır. Kazasız belasız varmak istediğimiz yere rahatlıkla varabiliriz.

Trafik işaretleri sürücü,yaya, yolcuların ortak dili kabul edilir. Hepsi için güvenli ulaşımı sağlamak adına görev yaparlar. Yerinde kullanıldığı ve onları anlamak önemli olduğundan trafik güvenliğini sağlanmaktadır. Sürücülerin, yayaların trafik levhalarını tanımaları ve onların anlatmak istediklerini anlamamız can güvenliğimizi sağlamamız demektir. Toplu taşıma araçlarının sürücüleri özellikle bu konuda iyi bilgi sahibi olması gereklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu