Okul

Türkiyenin Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon

Türkiye’nin dört bir yanında kurulan uygarlıklar tarih boyunca geride kültürlerini ve turizm güzelliklerini bırakmıştır. Bugün bunlar geçmişten kalan tarihi güzelliklerdir. Taşımız toprağımız şekillenerek muhteşem doğal güzelliklerin oluşumunu sağladı. İnsanların her noktasını gezip yeni tarihi güzellikler görebileceği dünyaya açılan kapıdır. Tarih boyunca Hititler, Frigler, Lidyalılar, İyonlar, Asurlular gibi medeniyetlere ev sahipliği yapan topraktır.

Üç tarafı denize kıyı olan ülkemizde akarsular başta olmak üzere binlerce yıl içinde meydana gelen doğal güzellikler bulunmaktadır. Bunların başında peri bacaları gelip güzelliklerine şahit oluruz. Yer altı kaynakları ile ünlü kaplıcalarımız Yalova ilimizde bulunmaktadır. Dünyada gezip görebileceğiniz sayılı ülkelerdendir. Tarihi kalıntıları ile antik kentler, şehirlerin izleri halen mevcuttur. Bugün en çok bilinenlerden birisi Efes Antik kentidir.

Dört mevsimi aynı anda yaşayan ülkemizin her karışında tarih ve güzellikler yatar. Türkiye’nin dünyada tanınmasına turistleri çekip ekonomisini geliştirmesinde etkili olmuştur. Medeniyetlerin vatanı olan Türkiye bugün sayılı doğal ve tarihi zenginliklere sahip ülkelerdendir.

17 Yorumlar

  1. çok tessekkur ederim bütüna yayınlarda ya cok uzun ya da cok kısa sizinki ise tam aradıgım gibi hem de tam da sayfama yetti
    TEŞEKKÜRLERCANLARIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu