Okul

Yaratılış ve Evrendeki Düzene Örnek

Elmanın yaratılması hiçte kolay değildir. Bir elma için bir evrenin yaratıldığını bilmelisiniz. Çünkü elmanın oluşması için bir evrene ihtiyaç vardır. Bu işleyiş yaratıcının kudreti sonucunda oluşmuştur. Sonsuz bir güç tarafından anca bir elma var edilebilir. Hiçbir insan oğlu elma yaratamaz sadece yaratılanları kullanabilirler.

Evrende bir elmanın yaratılması için ilk olarak toprağa suya ihtiyacı vardır. Bunlar karşılandığı gibi elmanın gün boyunca alacağı bir güneşe sahip olması gerekir. Dünyanın belirli aralıklarla dönmesi gerekmektedir. Yağmur bulutlarının oluşup yağmurların yağması gerekir. Güneş sistemine bağlı bir gezene gereksinim duyulur. Güneşin var olması için bir galaksi gereklidir. Bunların hepsini bir araya getirdiğimiz takdirde bir evrene gerek duyarız. Bunların hepsinin yaratılması için sonsuz bir gücün olması gerekir.

Allah’tan başka ilah yoktur. Onun gücü sonsuzdur. Tek bir elmanın dahi yaratılmasında kocaman bir evrenin yaratılması gibidir. Onun yaratılması mümkün değildir. Biz bu evrende bir parça oluşturuyorsak kocaman evrenin belirli bir sistem içerisinde varlığını yürütmesi sonucunda olmaktadır. Elmanın hikayesi böyleyse bunu bir insanın değil yaratıcının sonsuz gücü olan Allah’ın yeter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu