Okul

Turuncu Gıdaların Sağlığa Faydaları

Turuncu renge sahip meyve ve sebzeler sofralarımızda yer almaktadır. Bu renge sahip olan meyveleri yıl boyunca görebilir aynı zamanda bunları severek tüketebiliriz. Meyve ve sebzelerin sağlığa katkıları olduğunu da unutmamalı. Turuncu renkli gıdalardan bahsetmişken neler olduklarına ve faydalarına değinelim.

Vücutta iltihaplanma olma durumunda mücadeleci besin değerlerini taşır. Vücudun sağlığa kavuşmasında önemli rol üstlendiğinde diyet listelerinde doktorların önerilerinden biridir. Sağlıklı bedene ulaşılmasında sebze ve meyve tüketiminin ağırlık gösterilmesi gerektiğidir. Turuncu rengi aldığı mineraller daha faydalı olması ve vücudun gerekli olan ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Turuncu renge sahip gıdaların başında portakal, balkabağı, kayısı, havuç, nektarin, şeftali, patates, papaya, kantalup, mango gibi besinler gelmektedir. Sofralarda ve kış boyunca evimizden eksik olmayan besinleri tüketirsek gerekli olan ihtiyacımızı karşılamış oluruz. Kanser önleyici, kalp hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek kan basıncı oluşmaktadır.

Turuncu meyvelerde hücrelerin yeniler vücudu genç tutar. Anti-oksidan özelliği hastalıkların oluşumunu önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu