Okul

Uçan Sınıf Kitap Özeti Kısa

Akıllı ve cesur çocukların başından geçen olayları anlatmaktadır. Aklın gücünün silah gücünden daha üstün olduğunu gösteren kitaplardandır. Gelişme çağında olan çocukların severek okudukları kitaplardan olmuştur.

Kitabın başkahramanları edebiyat bağımlısı olan Johnny Trotz, okulun başarılı öğrencilerinden Martin Thaler, şişmanlığı ve güçlü olması ile ortaya çıkan Matthias Selbmann ve küçük boyu ile Uli Von Simmern’dir.

Olaylar Johann Sigismund adındaki yatılı okulda geçmektedir. Noel’in yaklaşmış olması çeşitli etkinlik ve güzel zamanlarla geçirecekleri hepsini heyecanlandırır. Okulda tiyatro etkinliği düzenlemek isterler ama rakip okulun öğrencileri bunu duyunca öğrencilerden birisini ve notlar. Johann Sigismund okulundaki öğrenciler yaşananlardan dolayı karşı okula savaş açmaya karar verir. Yaşananlardan dolayı rakip okulla kartopu savaşı başlar.

Hikayenin başkahramanı olan Elçi Sebastian rakip okulun evine gider, arkadaşlarının ve notların geri verilmesini talep ederler. Bunun üzerine Sigara İçmez ortaya çıkarak kavga etmeleri durumunda polis ve okul idaresine haber vereceğini söyler. Ortak bir yöntem bulmalarını isterler. Okullar arası savaş yerine her okuldan birer kişinin yumrukla düello etmeleri, kaybeden taraf diğer tarafın üstünlüğünü kabul etmelidir. İki tarafta orada kabul eder.

Rakip okulun kavgacısı olan Wawerka, karşısında ise Matthias olur. Kavgadan sonra Matthias rakibini yener. Rakip okul sözünde durmaz ve yerine getirmezler. Kar topu savaşı için stoklarını arttırır. Hücum emri ile tekrar kartopu savaşı başlayacaktır. Martin, Johnny ve Sebastian ise rehineyi kurtarmak için arkadan giderler. Rakip okulun ele başının apartmanlarının kömürlüğünde arkadaşlarını kurtarırlar. Notlar kül olmuştur ama arkadaşlarını alarak okula geri dönerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu