Okul

Ülkemize Yararlı Bir İnsan Olmak İçin Neler Yapmalıyız

Yaşadığımız topraklarda ekmek, su, toprak görüyoruz. Yaşadığımız ülkenin geleceği yine bizlerin elinde olmaktadır. Ülkemizin kalkınarak muasır medeniyet seviyesine ulaşmasında biz vatandaşlara vazifeler düşmektedir.

Ülkemizin kalkınması için en başta yaşayan insanların ülkelerini sevmeleri gerekir. Vatanını seven, benimsemiş millet daima korur ve sahip çıkar. Gelişmesi için insanlar mücadele ederler. Vatanına milletine hizmet etmek için anayasa tarafından verilen görevleri layıkıyla yerine getirirler. Üretken olduğumuz sürece ülkemizde döviz bakımından kazanç sağlamış oluruz. Vergilerimizi vakti zamanında ödeyerek devletimiz kendi idaresini sağlamış olarak bizlere hizmet vermeye devam ederler. Yapacaklarımız her bakımdan ülkemize hizmet, bireylerin gelişerek saygı ve kazanç sağlamasını sağlamaktadır. Ülkemizin kalkınması için yapacaklarımız oldukça değerlidir. Eğitim alanında başarılı olarak mesleğimizi en güzel şekilde yerine getirmemiz ülkemize hizmet ettiğimizi gösterir.

Bir millet üretken ve vatansever olduğu müddetçe o ülke kalkınır. Yabancı ülkelerin ihtiyaçlarını karşıladığımız sürece saygı kazanır, bölgesel anlamda büyüyen devletlerden oluruz. Kendi kaynaklarımızı kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillendirmemizde önemlidir. Ne yaparsak yapalım ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayan, hizmet eden, vatansever kimliğimizi kaybetmemeliyiz.

13 Yorumlar

  1. Yazılabilecek daha çok şey varken eksiklerle dolu (filhakika kötü olduğunu kasttetmiyorum) bu yazıya uzun diyen bir gençlik var… yazık… biraz silkelenip kendinize gelin çocuklar. Bu ülkeyi kurtaracak ya da batıracak olan sizlersiniz. Geleceğe dair ümitlerimizi yok etmeyin… lütfen…

  2. çok güzel çok beyendim ama çok uzun yazana kadar içim çıktı yani ama güzel çok teşşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu