Ülkemizi Neden Korumalıyız

Ülkemizin her karışı vatan topraklarımızdır. Ülkemizi sevmek oldukça önemli görülür. İkinci evimiz olduğunu bilerek kabullenebiliriz. Gideceğimiz her köşesinde sevgi seli ve ortak kültüre sahip olduğumuz insanlarla karşılaşırız. Tüm manevi ve maddi değerler bizim zenginliğe ulaşmamızda en büyük yardımcımız olur.

İnsan ülkesinde uzak kalması sonucunda özlem hasret içinde kalır. Bir hevesle ülkesine dönüp havasını solumak dahi mutlu eder. Gurbette olan insanlar büyük özlem içinde kalırlar. Tarihte yapılan bir çok mücadelede en büyük kuvveti vatan sevgimiz ile almışızdır. Ülkemizde kazanılan bir zafer atalarımızın bağlılıkları sonucunda ulaşılmıştır. Ülkemizi korumak bizim atalarımıza olan vefa borcumuzu ödemektir.

Ülkesinde uzak duran ve vatanını kaybeden milletler yok olmayı gitmeye mahkumdur. Bağımsızlıkları ve özgürlüklerini en güzel şekilde vatanları gösterir. Bugün Filistin topraklarını kaybetmesi sonucunda yıkılıp yok olmanın eşiğine gelmiştir. Vatan toprakları bir milletin geleceği ve yükselişi için önemli olmaktadır. Hedeflere ulaşılmasında bu anlamda önem kazanmaktadır. Vatan sevgisi insanları yükseklere taşıyarak daha yüksek noktalarda olmalarını sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz