Okul

Ülkemizi ve Dünyamızı İlgilendiren Konular Nelerdir

Günlük güncel şekilde dünyamızda herkesi ilgilendiren çeşitli olaylar baş gösteriyor. Dünya herkesin ortak alanı olup milletlerin sınırları ayrılmış olmaktadır. Ülkemize ve dünyamıza sahip çıkacağımız gibi gelişmemize imkan sağlayacaktır. Dünyayı ilgilendiren konulara duyarlı olarak yakından takip etmeliyiz. Yaşanan olaylar hepimizi ilgilendiriyor medyayı günlük bir süre takip etmemiz gerekmektedir.

Ülkemizi ilgilendiren konuların takibini yapmalıyız. Haberdar olmamız ile birlikte ülkemizin geleceğine karar vermiş oluruz. Yaşadığımız ülkenin ekmeğini yediğimiz gibi olmuş olaylar hakkında bilinçli olmalıyız. Ülkemizi tanımalı yaşananların birebir takibini yapmamız gereklidir. Kendi ülkesinin Cumhurbaşkanını dahi bilmeyen birisi toplum içersinde hoş karşılanmaz. Atalarımız cephelerde nice savaşlar vererek şehit düşerek vatanımızı bize armağan etmiştir. Kendi ülkemiz hakkında bir başkasından daha çok bizim bilmemiz gerekmektedir. Gelişen gündem olanları anlatarak fikir ve düşüncelerimize ters ise tepkimizi dile getirmemiz gerekir.

Bugün yaşanan olaylardan birisi ise Irak ve Suriye sınırların İşid kendisini göstermesi olmuştur. Türk askerine verilen sınır ötesi operasyon sayesinde her an harp yaşanacak gibi durumlar kendisini gösteriyor. Türkler için oldukça zorlu dönemlerden birisi olduğu gibi her an savaşa girebileceğimizi göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu