Okul

Umudunu Kaybeden İnsan Her Şeyini Kaybeder Kompozisyon

Umutlar insanı hayata bağlayan değerlerdir. İnsan umudunu ne zaman kaybederse o zaman her şeyini kaybetmiş olur. İnsan düşünür yapabilecekleri düşünerek o şekilde hareket eder. Hayatlarında en önemli şeyin umutları olduğunu her şeyini kaybettikleri vakit fark ederler. insanı bağlayan bir şeye sabit tutanın olmaması kaybetmesine neden olur.

İnsan yaşamı boyunca bir şeylere ulaşmak ister. Hedefleri için emek verir çaba gösterir nihayetinde onun bir parçası olmak istemiştir. Bizi hayattan koparan şeyler umutlarımız olur. İnsanın içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulmak için geçirdiği kötü zamanları bir kenarda bırakarak güzel günleri düşünür. Umutları insanı yaşama bağlayarak hedeflerine ulaşacağını görmesidir. İnsana neşe hayat ve umut veren geleceği olur. Bulunduğu durum öyle çıkmaz haldeyken umutları olmayacak duruma gelince işte o vakit değişir. Kendi yaşamından uzaklaşarak bir yaşam sürdürür.

Mutlu ve mutsuz olmak kendi ellerinde olur. Bir kere mutsuz olduklarında hayatları boyunca mutsuz olacaklarını düşünürler. Umutlarda öyledir bir kere kaybedildiğinde insan hayata dair hislerini kaybeder.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu