Okul

İşleyen Demir Pas Tutmaz Atasözünün Anlamı

Hayat akıp giderken çalışma hayatımızda çeşitli bilgilere sahip oluruz. Sürekli olayların akıp gitmesi insanların bu olaylardan etkilenmesinin önüne geçer. Atasözünde anlatılmak istenilen çalışan insan bilgisini unutmadığı gibi geliştirerek daha bilgi sahibi olduğudur.

Hayatın her alanında çeşitli konumlarda yaşamımızı sürdürme çabasında oluruz. Hayat bize bir gelecek sunarak bunu yaşamamıza yardımcı olur. İnsanlar için sahip oldukları hayatın devam ettirebilmeleri önemlidir. Bir meslek edinerek onu yerine getirmiş olacaklardır. Sahip olduğumuz mesleği yaparken daha çok bilgi sahibi olarak kendimizi geliştirerek ustalaşırız. Olurda mesleğimizden uzaklaştığımız mesleğimizi unutmaya başlar eski becerilerimizin yeri artık kaybolmuş olur. Dinç olarak tazeliğini korumak adına devamlı iş yapmalı tekrar edersek onu giderebileceğimizi düşünmeliyiz.

Uğraştığımız işler bizim yıpranmamıza ve unutmamızı önler. Becerimiz gelişerek her defasında daha iyi işler ortaya çıkartabilir oluruz. Bunun unutulmaması için dikkatli olmalı ve doğru şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Bilgimiz dahilinde unutmanın önüne geçerek ilk günkünden daha iyi yere geliriz. Kendimizi geliştirmek için yeni şeyler öğrenmeye de açık olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu