Okul

Uzaylılar İle İlgili Hikayeler Kısa

Alp İzmir’in uçsuz bucaksız yerlerinde yaşayan üniversite öğrencilerinden birisidir. Yaşam şartlarının zor olması ile birlikte akşam üstü arkadaşlar ile birlikte dışarı çıkmıştı. Eve giderek ödev ve tezlerini bitirmek için müsaade isteyerek yolculuğa çıkar. Yolda gökyüzündeki yıldızlar kendisinin dikkatini çeker her zamanki gibi bulutsuz gecelerde huzur bulur.

Derslerini çalıştıktan sonra yatağına uzanır gökyüzündeki yıldızları seyrederek uykuya dalmak ona sıkıntılarını unutturur. Gökyüzünde daire şeklinde yuvarlak bir ışık görmesi ile birlikte yatağından fırlayarak camın kenarına gelir. Hareket eden yuvarlak cisimleri görmesi ile birlikte tekrar yatağına dönerek battaniyeyi üzerine çeker.

Dışarıda olan sesleri dinler gelebileceklerini düşünerek seslerin git gide daha çok yükseldiğini düşünür. Kendi dünyasında artık onlar evin etrafına geldiğini hayal etmektedir. Korkarak iyice gizlenmeye çalışır içgüdüleri onların geldiğini hissettirmiştir gerçekten onları hayal ediyor. Kendisine zarar vermesinden korkarak bir anda bağırarak evdeki arkadaşlarına seslenir. Usulcana korku ile birlikte uykuya dalarak uyur sabah olduğunda her şeyin yolunda olduğunu görerek sevinir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu