Okul

Üzüntü İle İlgili Kompozisyon

Hayat insanları beklenmedik anda sırtından vurabilir. Hazırlıklı olmak yaşanacak olumsuzlukları en hafif şekilde atlatmaktır. Mutluluk insana bahşedilen duygu olsa da üzüntü tersidir. Beklenmedik anda mutsuzluk biter yerini umutsuzluğa üzüntüye bırakır. Hayat inişli çıkışlıdır ve hiçbir zaman nasıl gideceğini bilemeyiz.

Hayat sürprizlerle doludur üzüntülerle mutluluklarla yaşamayı öğreniriz. Kalbimiz her türlü duyguya açıktır. Bazen üzüntülerimiz hafif olurken bazen de çok ağır olmaktadır. Unutamadığımız izleri kalacak olanlar bizi çok derinden etkilemektedir. Hayat boyunca kendimiz için çizdiğimiz yolda üzüntülerle karşılaşsak dahi devam etmemiz gerekmektedir. Her türlü zorluğa karşı hazır olursak eğer aşmamız daha kolay hale gelir. Duyguların güzeli kötüsü hepsi bize birbirlerinin değerini öğretir. Üzülmesek mutlu olmanın değerini başka nasıl anlayabiliriz.

Üzüntülü zamanlarımızda her zaman kendimize sığınacak liman ararız. Bazen bir arkadaş bazen de eş omuzu da olur. Derdimizi dinleyen bizimle ilgilenen biri olması değerini arttırmaktadır. Üzgün olmamak bizimde elimizdedir, hayata olumlu bakarak pozitif düşünceye sahip olup en hafif şekilde yaşarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu