Okul

Vatan ve Kahramanlık İle İlgili Yazı

Vatan milletlerin sahiplenip üzerinde yaşadığı topraktır. Toprak parçası uğruna insanlar canlarını vermişlerdir. Hür yaşamak isteyerek başkalarının esiri olmaktan kendilerini kurtardılar. Her vatan parçasının bir sahibi vardır bunlar milletlerdir. Üzerinde yaşayan milletler gösterdikleri kahramanlıklara sahip olmuştur. Hiçbir vatan mücadele edilmeden alınmamıştır. Her karış toprağı önemlidir. İnsanların en derin manevi duygularından birisidir vatan söz konusu olunca.

Tarihte vatan uğruna savaşlar verilmiş kahramanlıklar gösterilmiştir. Kahramanlar unutulmamıştır, verdiği amansız mücadeleler onları halk arasında kahraman yapmıştır. Vatan sevgisi ile birlikte düşmanların üzerine bir kasırga gibi gittiler. Cesurdular kimseyi dinlemediler ölümü göze alıp gittiler. Hedefe gitmek için asla tereddütleri olmadı. Vatanlarına olan sevgi sayesinde güçlendiler. Her bir adım onları daha çok inandırdı. Kritik noktalarda canlarını verdiler ama unutulmadılar. Kahraman olarak kabul gördüler.

Vatan uğruna savaşlarda kahramanlıklarını her zaman gösterdiler. Onlar unutulmazlar arasına girdiler. Ölümsüz kahramanlar olarak anılarak aramızda herkes onu örnek almıştır. Uğrunda ölecekleri vatan olması onları her zaman mutlu etmiştir. Yeni bir hayata ulaşıp mutluluğa kavuştular. Vatan her millet için değerli olup uğrunda ölmeyi göze aldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu