Okul

Allah Sevgisi Hakkında Kompozisyon

Allah sevgisi insanlara doğruluğu ve dürüstlüğü gösterir. En büyük sevgilerden olup mutlak sevgiye sahiptir. İnsanlar Allah’a olan sevgisini en güzel şekilde ibadetleri ile gösterir. Sevgiler paylaştıkça çoğalarak büyür. Allah her şeyin sahibi olup yaratıcımızdır. Ondan başka yaratıcı olmadığı gibi binlerce kez şükürler olsun. Sahip olduklarımızın önemli bir kısmı Rabbimiz tarafından bize sunulmaktadır. Bize sevgiyi, mutluluğu, hüznü her şeyi öğreten olmuştur. Sevgi dolu kalplerle yaratıp İslam dini ile rehberlik etmiştir.

Biz insanlara yol göstermesi için Peygamberler gönderip sözleri kutsal kitaplarımızda yer almıştır. Sevgi ilk önce Allah sevgisi ile başlar, sonra ailemize çevremizdeki canlılara sevgi besleriz. Allah sevgisi olmayan bir insan başkasını asla sevemez. Merhametli ve her zaman yanımızda olan Rabbimize binlerce kez şükürler olsun bizi asla bırakmadı. Cennetin kapılarını her zaman açar. Bizi dünyadaki yaşamımızda takip ederek her şeye gücü yeter. Zorda kaldığımızda veya yemeğe başlarken bile Allah’ın adını anarız. Allah rızası için yapacağımız hayır işleri bize ahirette geri dönecektir.

Allah kendisini sevenleri her zaman görür. Allah’a olan sevgimizi asla kaybetmemeliyiz. Cennetin kapılarını bize sonuna kadar açacak olan Rabbimizdir. Bizde onun sevgisine layık bir şekilde davranmamız gerekmektedir. Emirleri ile yasak olanlardan uzak durmalıyız. Bizi yaratana binlerce kez şükürler olsun bugünkü halimize gelmemize yardım etmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu