Okul

Vergi Vermek ile ilgili Yazılar

Vergi vermek devletimizin geleceğini sağlar. Yaşadığımız topraklar üzerinde yaptığımız işler doğrultusunda kar oranımızdan bir kısmı devlete gider. Bizlere sunduğu yol, su, elektrik gibi çeşitli hizmetler sağlanmaktadır. Vergi verilmesi bizlere hizmet olarak geri döner. Her alanda devletin giderleri olur, yapacağımız işler genelde devlet dairelerinde olacaktır. İşlerimizin halledilmesi için personellerden yardım alırız. İdari daireler her bakımdan yardımcı olarak işlerimizi yapmamızı sağlar.

Ürettiğimiz veya aldığımız malların sağ salim ulaşması için emniyet güçleri görev alır. Bunların hepsi devletin giderleri kapsamında olmaktadır. Ülkemizin kalkınarak gelişmesi için vergi toplamaya ihtiyaç duyar. Kendi gelirleri yeterli olmadığı gibi ek olarak gelir elde etmesi gerekmektedir. Eğitim, öğretim, bilim, sağlık, yol, hizmet, idari, emniyet sağlanması toplanan vergiler sayesinde olmaktadır. Alınan vergi miktarı düşük olması ile kazancımıza zarar vermez. Her insan bilinçlenmeli ve kazandığından bir miktar verdi ödeyerek geleceğimizi sağlanmasında etkilidir.

Vergi verilmeseydi eğer devlet hizmet veremezdi. Ülkemiz yönetimden mahrum kalarak sorunlar yaşamasına neden olurdu. Emniyet, sağlık, eğitim gibi temel konularda zayıflık göstermiş olurduk. Devletimiz dış tehditlere açık olarak her gün korku içinde yaşam hakim olabilirdi. Vergi kaçırılmamalı ve doğru miktarda ödenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu