Okul

Verilen Sözü Tutmak Niçin Önemlidir

İnsanın duruşu ve kişiliği verdiği söz gibidir. Verilen sözleri yerine getirmeli ve yalan dolan konuşmamalıyız. Kendi sözü ile eşleşmeyen insanların söyleyecekleri yalan ve hayal kırıklarına sebep olur. Bir şey söylemeden önce mutlaka tartmalı ve hesaba katmamız gereklidir. İnsanın doğasında olan değerlerden biri yalnzı kalmamak ve o denli yaşamına devam etmektir. İnsanlar arasındaki iletişimi güçlendirir.

Söylenen söz önem taşımaktadır. Her bir söz hayata farklı şekillerde etki edebilir. İnsanlar arasındaki ilişkinin düzgün şekilde tutulması gereklidir. Söz vermek vaat vermeye benzer, yerine getirilmediği takdirde insanların sorun yaşaması kaçınılmaz olur. İnsan ilişkilerinde verilen sözler tek taraflı olmaması gerekir. Saygının olduğu yerde verilmiş olan sözler insanlara yol gösterir. İnsan ilişkilerinde önemli olan noktalardan birisi de kişiler arasındaki güvenin gelişmesi olur. İnsanlar birbirlerine daha ykaın olabilmeleri için söylecekleri sözleri yerine getirerek güven kazanabilirler.

Verilen sözler her iki taraf içinde önemli olur. Yerine getirilmesi ve hayallerin kurulmasıdır. Kişiye verdiğimiz sözler doğruluğu simgelediğini de asla unutmamamız gerekmektedir. Saygınlığın kazanılması ve yitirilmemesinde gerekli görülendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu