Teknoloji

Viber Silinen Mesajları Geri Getirme

Akıllı telefonlar ile birlikte ücretsiz mesajlaşma ve görüşme sağlayan sistemler artık internet üzerinde sunulmaya başlandı. GSM operatörleri için büyük bir vurgun olarak tekrar geri döndü. Bununla birlikte 1 milyara yakın kişi tarafından kullanılan Viber’den bahsetmekteyiz. İstediğiniz gibi mesajlaşın, konuşun, dosya ve resim gönderin adeta bilgisayar gibi kullanmanız mümkündür. Viber telefonunuzda mesajlaşma yaptınız ve daha sonra sildiniz mi bunların yedekleri telefonunuzun hafızasında saklanmaktadır. İstediğiniz zaman geçmiş mesajlaşmaları geri getirerek tekrar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Viber mesajlarının yeri /data/data/com.viber.voip/databases/viber_messages yolundadır.

Mesajların kaydedildiği yer SQLite veritabanı olduğundan telefonunuzun root edilmiş olması gerekir. Root edilmeyen telefonlarda erişim mümkün olmadığından dolayı geçmiş mesajları da tekrar geriye getiremezsiniz.

Kullanıcılarının gizliliğine verdiği önemden dolayı siz telefondan silinince tamamen silinmiş olunur. Kendi sunucusunda herhangi bir şekilde viber mesajlarını barındırmamaktadır. Yedeklerinizi alarak daha sonra kullanmak üzere saklayabilirsiniz. Mesajlar oradan da silindiyse yada sildiyseniz mesajlar bütünü ile kaybolmuş olup tekrar geri getirmeniz mümkün olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu