Teknoloji

WhatsApp Arama Nasıl Yapılır

WhatsApp büyük bir değişikliğe gidiyor. Akıllı telefonlar arasında ilk ücretsiz mesajlaşma, dosya paylaşımı gibi özellikler sunduktan sonar 1 milyar kişiden fazla indirilme almıştı. Son zamanlarda gelişen android uygulamalar karşılıklı konuşma imkanı sunduğundan dolayı bir adı geride kalmıştı. Uzun çalışmalar sonucunda WhatsApp’ta kullanıcıları için güncellemeye giderek arama özelliğini getiriyor. WhatsApp üzerinden sesli arama yapabilecek aynı telefondaymış gibi karşınızdaki ile görüşebileceksiniz.

WhatsApp arama özelliğini kullanabilmek için ilk olarak Google Play Store giriş yaparak uygulamanızı güncelleyiniz. Güncelleme itibari ile birlikte karşınıza sesli arama özelliği çıkacaktır. Bu sayede aramalarınızı internet üzerinden yapabilir pakete ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.

Sesli arama özelliği test aşamasında olmasından dolayı davetiye istemektedir. Sesli arama kullanabilmek için iki tarafında WhatsApp uygulamasının son sürümünü yüklemiş olmaları gerekmektedir. Arama özelliğine (davetiye) sahip olan kişi sizi aradığı takdirde sesli arama bölümünüz aktif olarak kullanabileceksiniz. Sesli arama işlemlerinizi bir arkadaşınızdan rica ederek aktifleştirebilirsiniz.

11 Mart güncellemesi ile iOS ve Android uygulamalar için kullanılabilir duruma gelmiştir. APK dosyası ile en son sürüm WhatsApp uygulamasını güncelleyerek kullanıma başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu