Okul

Yağ Yiyen Köpek Tüyünden Belli Olur Anlamı

Atalarımızın söylediği sözlerden olup kişilerin emeksiz bir şekilde kazanıp hayat statüsü üzerine söylenmiş atasözlerindendir. Tarih boyunca insanların yaşamı durduk yere değişmesi sonucunda kendisini göstermektedir. Yaşamı boyunca belli bir ücret karşılığında karın tokluğuna çalışan insanların birden bire mala mülke sahip olarak yükselmesine bağlı olarak kendisini göstermektedir.

Yağ yiyen köpek tüyünden belli olur sözünde anlatılmak istenilen hayat kalitesinin bir anda değişen kişinin aldığı ve rüşvet aldığını gösterir.

Helal namusunla kazanan insanlar büyük miras kalmadığı sürece yaşam kalitesi yükselmez, doğru bir yolda ilerlerken tek bir seferde yüklü miktarda para kazanamaz. Yaşamı boyunca zenginliğini gösteremezler. Birden bire kişinin evine giren etler ve tavuklar kişinin bir yerden çalarak zenginliğini gösterir. Yaşamı boyunca kişi zar zor sürdürürken emeksiz kazandığı yüklü para ile harcamalar yaptığı zaman çevresi tarafından fark edilir. Yağ yiyen kişide giyiminden belli olarak kendisini gösterir. Zenginlik insanlara durduk yere gelmez, gelen varsada miras değilse eğer işinden kazanıyorsa onuda haksız kazanç haram yediğini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu