Okul

Yağmur ile İlgili Hikaye

Yağmur damlalarının yüzüme konmasını küçüklüğümden beri çok severim. İş hayatının verdiği yoğunluktan dolayı kendimize vakit ayıramaz olmuştum. Gecem gündüzüm iş ile ilgili yeni neler yapabilirim diye düşünceleri oluşturuyordu. Hayalim dağ başında bir evde yaşamaktı. Doğa ile iç içe huzur dolu hayat hayalim olduğunu söyleyebilirim. Rahmete bürünerek gökyüzünden düşen yağmur tanelerinin altında ıslanmak isterim. Uzun bir aradan sonra yıllık iznimi kullanmaya karar verdim. Yağmur cenneti olan Karadeniz turuna çıkmak için biletim hazırdı. Yağmurun anavatanı olan Karadeniz de gezilmedik görülmedik yer bırakmayacaktım. O gün çattığında bavulumu hazırladım ve yeşil vadi olarak adlandırılan topraklarda yürüyecektim. Heyecanın çok fazlaydı, kalbimin atışlarını hissediyordum.

Karadeniz yolcuğuna başladık her şeyden güzel yeşillikleri görmeye başladık. Yemyeşildi etrafımız hayran kalmamak elde değil. Hava karardı birden bire hafiften yağmur yağmaya başladı. Dinlenme tesisine geldiğimizde herkes indi, yemeğe giderken yağmurun altında biraz yürüdüm. Hafiften ıslanmak dağın taşın kokusu aklımı başımdan aldı. Uzun zamandır kendimi bu kadar iyi sakin hissetmemiştim. Yemeğimizi yedikten sonra konaklayacağımız otele doğru yol aldık. Yağmurun şiddeti artmıştı yolcuğumuz boyunca camdan dışarıya bakıyordum. İçimdeki çocuk dışarıya çıkarak ıslanmak istiyordu. Otele geldiğimizde kendimi tutamadım yağmurun altında her zerrem ıslanana kadar yürüdüm.

Hayatımızın en güzel anlarından birini yaşamıştım. Manevi olarak huzura kavuşmuş yılların verdiği yorgunluğu bir an olsa bile unutmuştum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu