Okul

Yalnız Taştan Duvar Olmaz Atasözünün Anlamı

İnsan kendi başına yaşayamayacağı gibi diğer canlılara ihtiyaç duyar. Hayat devamlı yalnız yaşanmaz. Başkalarına ihtiyaç duyularak yaşamlarını beraber sürdürürler. İnsanın yalnız olduğumuz sürece işlerimizi yapmamız daha zor olur. Birlikte düzenli bir hayata geçiş yaparak güçlü oluruz.

Her insan yardıma ihtiyacı olduğunu mutlaka anlar. Kardeşi, dostu, babası, annesi ve ailesinin bütün bireyleri kendisine destek olur. İnsanlar yaşamlarını en güzel şekilde yaparlar. Yalnızlık Allah’a mahsus bir durumdur. İnsanlar birlikte yaşamaları gerektiği gibi birbirlerine daima destek olurlar. Yalnız başında istedikleri gibi iş yapamazlar. Sonuçlara varamadıklarından dolayı tek başlarına anlam kazanamazlar.

İnsanlar bir şeyler yapıp belirli noktalara ulaşmaları için çeşitli yardımlara ihtiyaç duyar. Sosyal varlık olmamız ile birlikte başkalarının hareketleri sonucunda bize değer kazanırız. Birlik beraberlik insanlara fayda sağladığı gibi insanların yükselmesini sağlar. tek başımıza bir anlam kazanamazken birlikte olduğumuz zaman duvar gibi sapa sağlam oluruz. Tek başına duvar olmaz sözünde atalarımızın bize anlatmak istediği birlik beraberlik sonucunda duvar gibi sapa sağlam olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu