Okul

Yaşadığınız Yerde Sürekli Olarak Su Kesintisi Yaşansaydı

Su en önemli temel ihtiyaçlarımızdan birisi. Günlük yaptığımız her işte neredeyse sudan faydalanır, çeşitli şekillerde kullanırız. Yaşadığımız yerde sürekli su kesintisinin yaşanması ciddi sıkıntılara sebep olur. Yaşamak ve sağlıklı kalabilmek için suyun özelliklerinden faydalanırız. Su her açıdan ihtiyacımızı karşılamakta. Olmadığı takdirde oldukça sıkıntı ve sorun yaşamamız kaçınılmaz olur.

Suyun kesilmesiyle birlikte elimizi yüzümüzü yıkayamaz kir içinde alırdık. Yemek yememiz için temizlenemezdik. Sağlık sorunları kaçınılmaz olurdu. Yemek yapmak için suyumuz olmazdı. İçtiğimiz su olmadığından günlük alacağımız su miktarı azalırdı. Kişisel sağlığımızı korumak için banyo yapmamız gerekir ama kesintiden dolayı yapamazdık. Temizlik işleri yapılmadığından dolayı ciddi sıkıntılar yaşamamız kaçınılmaz hale gelirdi. Su kesintisi ciddi sorunlara sebep olurdu. Uzun süreli kesintiler yaşam biçimimizi etkileyerek sorunlar yaşardık. Yemek yememiz dahi mümkün olmayabilirdi. Yediğimiz yiyecekleri yıkayamaz, çamaşırlarımızı yıkamakta zorluk çekerdik.

Bölgemize dağıtım yapan su şirketinin genel müdürlüğünü arayarak gerekli desteği almamız gerekir. Yüksek makamlara sesimizi duyurarak olası su sorunlarının çözümüne yönelik bildirilerde bulunuruz. Sorunları nve sıkıntıların aşılması için gerekli olmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu